Szachy ADAMSA

W ostatni weekend w Dzierżoniowie odbył się pierwszy turniej 5-rundowy (systemem szwajcarskim) poświęcony 207 rocznicy przyjazdu do miasta szóstego prezydenta USA Johna Quincy ADAMSA . Z kompletem punktów wygrał FM Marcin Wałach, 2-3. FM Jerzy Kot i Maciej Cajbel obaj po 4.o pkt. (wyniki).

Długo negocjowałem z władzami Polskiego Związku Szachowego, aby wprowadzono ulgowe opłaty dla tego typu turniejów, które mogą się stać przeciwwagą dla dużej ilości turniejów szachów szybkich i błyskawicznych. 5 rund to trochę za mało żeby zrobić kategorię, ale można zdobyć częściówkę lub podwyższyć ranking elo. Skarbnik poprzedniego Zarządu bał się wprowadzać jakiekolwiek zmiany, natomiast obecny zarząd po przedstawieniu argumentacji wprowadził jedyną opłatę rejestracyjną wysokości 10 zł od zawodnika. Daje to spore oszczędności dla turniejów bez sponsorów. W Turnieju Adamsa to około 110 zł czyli ok. 7 zł mniej wpisowego trzeba zebrać od szachistów.

One thought on “Szachy ADAMSA

  1. Wydaje mi się, że był to sympatyczny turniej i chiałbym, żeby w Dzierżoniowie rozgrywane były każdego roku cztery podobne turnieje – wiosną, latem, jesienią i zimą. Jeśli się uda, to następny turniej pod koniec października.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>