Rejestracja turnieju w FIDE

Organizując turniej, który ma zostać policzony do rankingu FIDE, należy pamiętać o jego rejestracji. Rejestracji dokonujemy wysyłając poniższy formularz e-mailem do Przewodniczącego Komisji Ewidencji, Klasyfikacji i Rankingu PZSzach. Zgłoszenia należy dokonać minimum 30 dni przed turniejem.

1. Nazwa Turnieju:
2. Miejscowość:
3. Data rozpoczęcia turnieju:
4. Data zakończenia turnieju:
5. System Turnieju:
6. Organizator:
7. Sędzia główny:
8. Sędzia asystent (niekoniecznie):
9. Tempo gry:
10. e-mail organizatora:
11. Telefon organizatora:
12. Ilość uczestników:

2 thoughts on “Rejestracja turnieju w FIDE

 1. W dniu 26 03. 2011r. odbyły się Drużyhowe MP Niewidomych i słabowidzących org. Cross od 2009r. zawodnicy biorący udział w grupie B turnieju kołowym, opłacają opłate klasyfikacyjno -rankingową Fide a nie są a punktówdo rankingu im się nie zalicza ani nie odejmuje/ W tym roku no. Piotr Dukaczwski który zgłaszał do Fide rosgrywki Nie zgłosił grupy B , małotego na odlrawie technicznej nie poinfornowano o tym fakcie zawodników i twierdzi się że nie byłopytań w tej sprawie. W niare możliwości prosze wejść na http://WWW.cross.org.pl nast. klik. Forum, potem szachy , i DMP str od 5 do 10 prosze zapoznać się z komętarzami,ciekawa lektura. chciałbym otrzymać odpowiedw tym zakresie na mojego meila , bruno_007@tlem.pl. Pzdrawiam brunok07.

 2. Zgodnie z Komunikatem Organizacyjno-Finansowym PZSzach 2011/1, W komunikacie finansowym pzszach znazazłem następujący zapis:
  10.4. Współorganizatorzy niżej wymienionych zawodów finałowych lub eliminacyjnych z cyklu mistrzostw Polski są zwolnieni z obowiązku przekazywania na konto PZSzach opłaty rejestracyjnej turnieju:
  (…)
  - Mistrzostwa Polski Weteranów, Niepełnosprawnych, Amatorów
  (…)
  Skoro to był turniej z cyklu Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych, to turniej powinien być zwolniony z opłat rejestracyjnych, obowiązuje jedynie opłata klasyfikacyjno-rankongowa.
  Jak widać organizator i sędziowie nie popisali się znajomością przepisów PZSzach, powinni byli zgłosić turniej i wysłać wyniki do FIDE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>